800 yıllık hasret sona ersin, Süleyman Şah Domaniç’e getirilsin

Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Yurdagül BAKKAL ve partililer, Çarşamba Köyü Hayme Ana Türbesi önünde  Şah Fırat Operasyonuyla Süleyman Şah’ın mevcut yerinden kaldırılıp, daha güvenli bir bölgeye getirilmesi ile ilgili basın açıklamasında bulundular.

BAKKAL konuşmasına, Cumhurbaşkanı, ERDOĞAN’ a Başbakan DAVUTOĞLU’na ve Genel Kurmay Başkanına  teşekkür ederek; Süleyman Şah Türbesi yapılana kadar, Şahımızın Türbesi geçici olarak Domaniçe getirilsin” dedi.  

Domaniç Ak Parti Teşkilatı da konuyla ilgili, Çarşamba Köyü, Hayme Ana Türbesinde basın açıklaması yaptı.

Ak Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Yurdagül BAKKAL, Ak Parti Kadın Kolları, Ak Parti Gençlik Kolları, Köy Muhtarı  Salim UYAR, Türbedar Mesut SÖNMEZ ve çok sayıda köy halkının katıldığı basın açıklamasında BAKKAL, Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren Baş Komutanı Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakan DAVUTOĞULU’na ve Genel Kurmay Başkanlığı’na teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları dedi:

“ Halkın Seçtiği Cumhurbaşkanımız ve Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞANa, Başbakan DAVUTOĞLUna, Genel Kurmay Başkanı’mıza yaptıkları bu başarılı operasyon nedeniyle teşekkür ederim. Operasyon sırasında kazara şehit olan askerimize de Allahtan rahmet dilerim.

Bizler Hayme Ana torunları olarak, 800 yıldır hasreti çekilen Süleyman Şah’ımızın asli türbesine yerleştirilene kadar geçici olarak Hayme Ana’mızın yanına yerleştirilmesini rica ediyoruz, dedi. 

Hayme Ana Türbesi etrafında toplanan kalabalık daha sonra Hayme Ana için bir Fatiha okuyarak sessizce dağıldı.