Kavuncu; “Dedikodulara inanmayın”

Ak Parti Kütahya Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu, köy ve mahalle muhtarları ve gazetemiz ile bir arayarak gelerek Domaniç ve köylerinin sorunlarını dinledi.

Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Ak Parti İlçe Başkanı Yurdagül Bakkal ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek ile birlikte katıldığı toplantıların ardından Domaniç-Tavşanlı karayolunun çalışmalarını yerinde inceledikten sonra Orman İşletme lokalinde muhtarlarla bir araya geldi. Daha sonra gazetemizi ziyaret eden Kavuncu son olarak Berçin Köyü muhtarı Hakkı Uyar’ın aşure ikram programına katıldı.
Program kapsamında Milletvekili Kavuncu, Orman İşletme lokalinde muhtarlarla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra muhtarların sorunlarını dinledi.

Göletlerimizin hepsi birinci sırada
Muhtarların sorularını cevaplayan Kavuncu, “Göletlerimizin hepsi birinci sırada biliyorsunuz göletlerimizi DSİ yapıyor. Paradan dolayı bir sıkıntı yok. Mühendislerimiz çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ediyorlar. Zannediyorum 2017 yılında projeleri ihaleye çıkaracaktır. Göletler hakkında biz Domaniç adına çok mutluyuz. Çamlıca göledinin ihalesi gerçekleşti. Çukurca göledi bitmek üzere, Domur (Erenler), Pazaralanı ve Yeşilköy göletleri çalışmaları devam ediyor. Süreç uzun sürdüğü için sizlerde sabır diliyorum. Bizler bu göletlerimizi çok önemsiyoruz. Domur göledinin biliyorsunuz, zamanında buraya gölet yapılamaz raporu verilmiş. Göreve başladığımız zaman bizlere oranın yerlisi, konumunu da iyi bildiği için Mustafa Şimşek abimiz, ‘burası şöyle olsa göledimiz olur’ dedi. Bizlerde ona göre hareket ederek DSİ yetkililerini tekrar harekete geçirdik. Ayrıca Yurdagül Hanım ve Mustafa abimizden aldığımız bilgilere göre Eskişehir DSİ Kırık Köyüne de gölet yapılması için çalışmalara başlamış görüşmeler neticesinde göletlerimiz 2019 yılına kadar tamamlanacağını belirttiler” dedi.

Dedikodulara inanmayın
“Devlet, derin kuyulardaki milli servetin, yerel enerji kaynaklarımızın ülkemize kazandırılması noktasında, ortaya çıkması için gerekli çalışmaları gerçekleştirdi. Burada 120 milyon ton kömürümüz var. Bununla ilgili ihaleleri gerçekleştirdik. Ayrıca buraya bir enerji santrali kurulması için ihale yapıldı. Bu bölge için yaklaşık 40 yıla yakın, iki işletmede tahmini 2000 kişi çalışacak. Bölgeye katkısı çok ve önemli bir yatırım. Burası için herhangi bir proje çizilmiş değil onun için çıkan dedikodulara inanmayın. Bir termik santrali için mutlaka ÇED raporları alınacaktır. Bu büyük bir yatırım. Şu an hiçbir şey netleşmeden dedikodulara inanmayın” dedi.

Doktor sorununa değinen Kavuncu, “Bu yeni dönemde yeni kurallarla birlikte Doktorların yerinde daha fazla kalması için çalışmalarımız var. Uzman hekim kadrosu yakın zamanda açılacak inşallah” dedi.

Çevre yolu kavşağı ile ilgileneceğim
Çevre yolu emniyet kavşağında son zamanlarda meydana gelen kazaların ardından burası için gerekli çalışmaları gerçekleştireceğini belirtti. Ayrıca belirtmek isterim ki asit kamyonları ile ilgili sorunları biliyorum bununla ilgili olarak Emet’e asit fabrikası kurulacak. Tabi ki bu süreç uzun bir süre kamyonlarla da gerekli önlemler alınacak.
Programının ardından gazetemizin sahibi Mustafa Yiğit’i ziyaret ederek, Domaniç İlçemizin güncel durumu ve gündemi değerlendirdikten sonra Berçin köyünü ziyaret ederek burada köy muhtarı Hakkı Uyar tarafından hazırlanan aşure ikramına katıldı.